Zvážte si dobre kúpu mačiatka

S kúpou živého tvora však nebývajú spojené len príjemné, ale tiež menej príjemné stránky. Zdravá britská mačka, o ktorú je dobre postarané sa môže dožiť až 15 rokov. Každý deň svojho života je na Vás zvieratko plne odkázané, čo sa krmenia, opatery a pozornosti týka. Nielenže musíte každý deň čistiť jeho toaletu, ale mu musíte dávať odpovedajúce krmivo, ktoré však nie je vždy najlacnejšie. K bežnej opatery o mačku patria tiež pravidelné procedúry, akými sú odčervovanie, opatrenie proti blchám alebo každoročné očkovanie proti mačacím nemociam.

Dospelé britské mačky bývajú väčšinou kľudné, mačiatka však môžu čas od času zvrhnúť váš obľúbený kvetináč alebo zatnú pazúriky do sedacej súpravy. Naviac stráca britská mačka takisto ako iné mačky svoju srsť. Aj keď ju budete v dobe líňania každý deň česať alebo kartáčovať, budete neustále nachádzať vypadané chlpy na vašom nábytku a oblečení. Keď idete na dovolenku musíte si niekoho nájsť, kto sa o mačku behom vašej neprítomnosti postará alebo musíte hľadať nejaký dobrý mačací penzion.

Tiež sa môže stať, že vaša mačka ochorie. V takom prípade rátajte nielen s vysokými účtami od veterinára, ale s tým, že budete musieť pár dní zostať s mačičkou doma.

Všetky tieto okolnosti by ste mali pri rozhodovaní, či si zaobstarať mačku ako domáceho maznáčika zohľadniť. Veľmi dôležité je, aby s tým súhlasila celá rodina.